Decoratii de torturi. Simple si complicate, deopotriva.

Salt la continut

• (81 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 79
  • 80
  • 81
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Decoratii de torturi. Simple si complicate, deopotriva.

Useril este offline   Cora Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 118
  • Inregistrat: 29-January 12
  • LocationIasi

Postat on Decoratii de torturi. Simple si complicate, deopotriva. 25 April 2012 - 10:45 PM

Vezi postareabpaula, la 25 April 2012 - 04:37 PM, a spus:

Foarte frumoase Cora. Si da, mi-am dat seama din prima ca sunt maci. Am vizualizat intai pozele si apoi am citit ce ai scris. Zilele astea imi fac si pasta de flori si ma apuc ca nu se mai poate :)

Multumesc, bpaula!!! Spor la treaba si sa-ti iasa pdz bine...Eu la cea rosie m-am cam chinuit :angryfire:

Useril este offline   bpaula Icon

• Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Postari: 29
  • Inregistrat: 20-January 12

Postat on Decoratii de torturi. Simple si complicate, deopotriva. 28 April 2012 - 02:27 PM

Cora si eu prevad chinuiala la cea rosie si daca pentru alte decoratii o mai reparam cu rahat si mergea la flori nu cred. Si dupa ce am luat din aia alba de la lumeabasmelor si nu mi-a placut la gust nu mai risc si cu cea rosie. Si asa am in frigider si pasta si martipan de la ei si zac nefolosite :(

Useril este offline   Mica83 Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 240
  • Inregistrat: 30-June 11
  • LocationBaia Mare

Postat on Decoratii de torturi. Simple si complicate, deopotriva. 28 May 2012 - 10:42 PM

Iata-l si pe Miky al meu tortul pe vekend
Imagine atasata

Useril este offline   Reny Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 114
  • Inregistrat: 09-August 11
  • LocationCLUJ-NAPOCA

Postat on Decoratii de torturi. Simple si complicate, deopotriva. 06 September 2012 - 07:36 PM

am facut si eu cateva decoruri pentru tort:

Imagini atasate

• Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata

Useril este offline   Reny Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 114
  • Inregistrat: 09-August 11
  • LocationCLUJ-NAPOCA

Postat on Decoratii de torturi. Simple si complicate, deopotriva. 22 September 2012 - 07:53 PM

Niste animale domestice pentru un tort ferma

Imagini atasate

• Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata

Useril este offline   dobre_claudia Icon

• Bucataras
  • Pip
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 31-July 13

Postat on Decoratii de torturi. Simple si complicate, deopotriva. 31 July 2013 - 10:39 PM

buna
sunt pentru prima data pe acest forum...de 1 an realizez ornamente pentru tort pe vafa si , mai nou, pe foaie de zahar...pot scoate orice imagine si ies superb!
va arat cateva torturi cu aceste ornamente (toate modelele pe care le fac,. peste 600, sunt aici https://picasaweb.go...TortComestibile

sper sa va ajut astefl cu cateva idei legate de decorarea torturilor!Imagine atasata

Imagini atasate

• Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata

Useril este offline   Cora Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 118
  • Inregistrat: 29-January 12
  • LocationIasi

Postat on Decoratii de torturi. Simple si complicate, deopotriva. 31 July 2013 - 11:05 PM

Vezi postareadobre_claudia, la 31 July 2013 - 08:39 PM, a spus:

buna
sunt pentru prima data pe acest forum...de 1 an realizez ornamente pentru tort pe vafa si , mai nou, pe foaie de zahar...pot scoate orice imagine si ies superb!
va arat cateva torturi cu aceste ornamente (toate modelele pe care le fac,. peste 600, sunt aici https://picasaweb.go...TortComestibile

sper sa va ajut astefl cu cateva idei legate de decorarea torturilor!Atasament 944307_143224199199022_1143423579_n.jpg

Sunt frumoaase. Poti sa dai si niste preturi??? Multumesc!!!

Useril este offline   mimia55 Icon

• Bucataras
  • Pip
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 20-December 13

Postat on Decoratii de torturi. Simple si complicate, deopotriva. 01 February 2014 - 12:34 AM

buna seara ! de mult va citesc dar, nu am scris nimic pana acum. de ce ? pentru ca, sunte-ti asa de talentate si eu nu ma pot mandri cu asta.. fac si eu torturi, dar nu ma pot lauda cu ce fac.asa ca, mi-am luat inima-n dinti si am scris. nu stiu de ma va baga cineva in seama..oricum am sperante..

Useril este offline   atia Icon

• Bucatar
  • PipPipPip
  • Postari: 66
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationeste,italia

Postat on Decoratii de torturi. Simple si complicate, deopotriva. 09 February 2014 - 08:39 PM

Revin si eu cu ceva decoratii :)

Imagini atasate

• Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata
  • Imagine atasata

Useril este offline   adi_edi Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 841
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat on Decoratii de torturi. Simple si complicate, deopotriva. 08 April 2015 - 06:24 AM

Bantuind pe Pinterest, am gasit aceasta tehnica simpla de facut floricele de ciocolata. Data viitoare le voi folosi la decorat cupcakes.Nu mai trebuie sa murdariti vase sa topiti ciocolata, nu aveti nevoie de cornete, merge rapid, arata frumos, uniform...
Aici in original:
https://polkadotapro...e-chip-flowers/
Pe o tava acoperita cu hartie de copt puneti cate 5 picaturi de ciocolata (chocolate chips), puteti pune si una la mijloc sau puteti lasa mijlocul gol. Puneti tava cu grija sa nu se deplaseze ciocolata - in cuptorul incalzit la 350 F (180 C), aproximativ 45 de secunde (eu cred ca le-am lasat vreo 30, si nici nu cred ca s-a incalzit cuptorul asa tare - important e sa se inmoaie, nu sa se coaca). Dupa ce le-ati scos din cuptor, cu o scobitoare trageti din ciocolata din fiecare "petala" spre mijlocul florii, apoi tot cu scobitoarea faceti un "vartej". Hai ca v-am ametit deja, prea multe explicatii, dureaza mai putin facutul decat scrisul. In mijloc puteti pune o bombonica M&M (eu nu am avut mini, am pus obisnuite, ar fi iesit mai frumos daca erau mai mici), sau ce mai aveti in imaginatia voastra.
Ta-daaaa!

Imagini atasate

• Imagine atasata
  • Imagine atasata

• (81 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 79
  • 80
  • 81
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

www.amenajari-intretinere-gradini.ro www.creativgarden.ro Creare site de prezentare Creare site Creare site
Detectiv privat Formatie nunta Bucuresti Detectiv particular Antigel centrale termice