Slowcooker

Salt la continut

• (6 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Slowcooker

Userul este online   Adriana Icon

• Site Admin
  • Icon
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,835
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat on Slowcooker 21 October 2017 - 02:13 PM

Numai eu gatesc slow pe aici :rolleyes: dar ma ajuta enorm la criza de timp pe care o am.
Aseara am prajit scurt in tigaie pe 2 parti 4 aripi de curcan (cumde nu le-am descoperit mai devreme :violent1: costa putin si sunt pline de carne, cit un bulan de pui, sa speram ca or sa placa poporului) apoi le-am pus in slow cu 3 gulii intregi curatate de coaja si un pic de supa facuta cu al meu concentrat vegetal, au stat toata noaptea in slow si dimineata carnea se desprindea de pe os, am pus tot in racitor ca nu stiu cum sa-i zic si avem o cina cel putin asigurata.
Cum a ramas un sosulet bun si gustos, aripile vreau sa le incalzesc in cuptor sa fie crocante, am aruncat peste el niste linte si un rest de "minestrone" congelat, de azi dimineata si pina acum s-a fiert perfect si acu e iar la racit, alta cina asigurata :D
Imagine atasata

Simbata trecuta am pus fasole boabe proaspata, suc de rosii si praz, iese foarte fain asa fasolea boabe
Imagine atasata

Userul este online   Adriana Icon

• Site Admin
  • Icon
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,835
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat on Slowcooker 18 November 2017 - 12:46 PM

Ajuns acasa la 18.30, pus in slowcooker un kg de carne de vita macinata, un kg de cirnat de porc taiat bucatele, 2 linguri de concentrat vegetal facut in Thermomix, un borcan de 500 ml de suc de rosii facut de mine si o sticluta de 300 ml de alt suc de rosii cumparat, temperatura high, invirtit o data in el, pina pe la 23.00 cind era gata un ragù bunut de tot, pus in cutii si lasat toata noaptea pe balcon ca era frig ca in frigider. Dimineata pus in frigider :)
Imagine atasata

• (6 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

www.amenajari-intretinere-gradini.ro www.creativgarden.ro Creare site de prezentare Creare site Creare site
Detectiv privat Formatie nunta Bucuresti Detectiv particular Antigel centrale termice