Ulei de masline

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Ulei de masline

Useril este offline   Anca Icon

• Ajutor de bucatar
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 12
  • Inregistrat: 25-February 10
  • LocationBucuresti

Postat on Ulei de masline 23 July 2017 - 01:34 PM

Pana acum nu am folosit foarte mult uleiul de masline dar acum as vrea sa cumpar unul bun.... dar nu ma pricep ce sa aleg, nu stiu sa fac diferenta intre ele, care e de calitate si care nu, nu stiu care e mai gustos. Voi ce ulei de masline folositi?

Useril este offline   Geany Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 13,408
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat on Ulei de masline 23 July 2017 - 01:55 PM

Draga Anca,depinde din ce regiune esti,nici eu nu ma pricep prea bine,dar in Italia cel putin este ulei de masline presat la rece,se gaseste la producatorii locali,daca nu, sa fie ulei de masline extra vergine,in sticla din sticla inchisa la culore(verde inchis sau brun)eventual sa scrie DOP(de origine protecta) sau DOC (de origine controlata)...eu atata ma pricep,atata stiu dar cu siguranta vor aparea expertii cu informatii mult mai pretioase :)

Useril este offline   Geany Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 13,408
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat on Ulei de masline 23 July 2017 - 02:06 PM

https://www.google.r...isch&q=olio+dop .... https://www.google.r...isch&q=olio+doc...oricum e in functie de gusturile fiecaruia,nimeni nu poate afirma ca,cutare e cel mai bun,in Italia si nu numai se fac si degustari ,la fel ca si la vinuri,deci tu incercand decizi care iti place cel mai mult... :occasion14:

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

www.amenajariintretineregradini.ro www.creativgarden.ro Creare site de prezentare Creare site Creare site
Detectiv privat Mediator Encean Alexandru Detectiv particular