Crrrrreepy!

Salt la continut

• (10 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Crrrrreepy!

Useril este offline   Lapona Enigel Icon

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 5,827
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationThe woods

Postat on Crrrrreepy! 13 May 2013 - 04:38 PM

Azi stateam de vorba cu un coleg, prof de bio, care povestea despre o pestera iluminata natural in Noua Zeelanda. Facand cercetari am gasit poze cu pestera respectiva, iluminata de niste viermi fluorescenti, dar in care traieste si cea mai mare insecta din lume...care mi-a adus aminte de o alta, ffffoaaarte creepy, pe care o gaseam de multe ori la tara.
Asa mi-a venit ideea topicului, pentru ca stiu ca oricat de infiorator, respingator, urat, ciudat, oripilanrt, diform si oricat frica, repulsie, scarba, soc, strepezire de dinti ori pielea de gaina ne-ar provoca aceste lucruri ori fiinte, ori stari ori intamplari, suntem fascinati de asa ceva. Asa ca va invit aici sa puneti poze ori sa povestiti ce vi se pare voua cel mai creepy cu putinta, ca e poza, fiinta, insecta, poveste, intamplare adevarata, tort de Halloween, pictura, carte, film etc. Incep eu cu "descoperirea" mea de azi...mai bine nu mai descopeream!

Greierele gigant Weta, brrr!

Cealalta treaba creepy de care spuneam mai sus este...culmea! greierele de pamant ori coropisnita ori chifterita, iii! Urîtä cu spume!

Sunt multe lucruri ori inventii creepy, dar, pentru mine, cel mai creepy sunt cele care exista in realitate...brrrrr!
Doua chestii creepy rau le-am trait la Sulina: una sunt carabusii care invadeaza locul, niste carabusi mari, negri, pot ajunge si la 5 cm lungime, care vin ca o invazie si sunt peste tot, ca sa nu mai spun ca era un covor practic pe jos...apoi, tot acolo, in camera in care dormeam un miriapod plat imens, care trona pe perete. Crrrreeeepy! :sad1:
Signature Seperator image

The tiger and the lion may be more powerful, but the wolf does not perform in the circus ;)

Useril este offline   zerda Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 6,003
  • Inregistrat: 04-January 10
  • LocationBucuresti

Postat on Crrrrreepy! 13 May 2013 - 04:45 PM

Lori, n-are sens sa-ti monopolizez topicul punind pozele tuturor serpilor de pe Google dar mie toti, mi se par creepy!

Asta nu inseamna ca n-am urlat la Portita la un tata care-l invata pe fi-su cum sa bage sarpele in sticla de borsec si sa-l zgaltzaie. Sunt constienta ca au si ei rostul lor dar sunt creeeeepyy rau!

Zilele trecute am vazut la Discovery unii cu boli ciudate de piele, alea mi se pare la fel de creepy!

Nu trezi niciodata un tigru care doarme!

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Crrrrreepy! 13 May 2013 - 04:57 PM

Hahahaha, mie serpii mi se par cat de cat ok, nu ii gasesc asa creepy si nici soarecii, mai degraba sobolanii pentru ca mi se par creepy de inteligenti, brrr. La fel, murenele mi se par creepy.
Nu monopolizezi nimic, topicul e pentru toti. Mi s-a parut interesant sa ne spunem ce ni se pare asa...mai ales ca fiecare e cu doagele lui :)))

The tiger and the lion may be more powerful, but the wolf does not perform in the circus ;)

Useril este offline   Geany Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 13,472
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat on Crrrrreepy! 13 May 2013 - 04:58 PM

:71: eu pot sa accept cam toate creaturile lui d-zeu,da numa sa nu ma ia prin surpriza' :o
Acum un an (si oleaca pt. exactitate),in baitza mea minuscula(nu am acolo nici geam,doar waterul,chiuveta si cada,o oglinda si dulapioare suspendate cu parfum,deo,sampon si fixativ :toothy9; ),am prostul obicei ca beau multa apa cica pt. slabeala :rolleyes: ,asa ca ma mai apuca in creierii noptii sa merg la tuoaleta' ,baii!! misunau niste gandaci mari negri,asemanatori cu caradastile ,numai noaptea tarziu ca ziua nu se vedea unul ,sa mor cu zile si alceva'nimika,bine ca am dat cu un gel(am mai vb. despre el) si de atunci am scapat nu mai misca nimic in front la mine ,ca ma lua cu leashanu' zau ashea =))

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Crrrrreepy! 13 May 2013 - 05:04 PM

Geany, daaaaa mama, ii stiu asa de bine, vai ce uracioase creaturi. Bucurestiul e plin de ei si de carcalaci, geme! Astia mari negri apar la umezeala si caldura mare, brrrrr.

Ii spuneam Ioanei mai sus ca serpii nu mi se par asa creepy, ei dar ramele , yyyuuuuuck! Mai ales ca au capacitatea de a re-creste. Ce creepy! Aici, o rîmä gigant, bleah!

La fel, oribile mi se par papusile bebelusi. Groaznic!

Useril este offline   Maya Icon

• Site Admin
  • Icon
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,218
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat on Crrrrreepy! 13 May 2013 - 07:53 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 13 May 2013 - 03:04 PM, a spus:

Atasament 33086.jpeg

Daaa, astea care vor a imita un BB adevarat. Nimic mai groaznic. Arata atit de lipsiti de viata, macabru, creepy rau! Prefer serpii, broastele si soarecii :D

-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

Useril este offline   Piscotel Icon

• Hexe online !
  • PipPipPipPip
  • Postari: 4,599
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationDin NORD

Postat on Crrrrreepy! 13 May 2013 - 08:48 PM

Vezi postareaMaya, la 13 May 2013 - 06:53 PM, a spus:

Atasament 33086.jpeg

Daaa, astea care vor a imita un BB adevarat. Nimic mai groaznic. Arata atit de lipsiti de viata, macabru, creepy rau! Prefer serpii, broastele si soarecii :D

+1.
Am vazut un documentar despre pasiunea unor femei care din pacate nu pot sa aiba copii pentru acesti "bebelusi".Fac comanda si-i primesc prin posta.
Ele pregatesc camera ca pentru un bebe real.
E groaznic .
Si culmea, psihologii si anturajul le incurajeaza psihoza... ca io nu pot sa-i spun altfel .
Mai bine ar adopta un copil sau un caine sau o matza sau o pasare sau orice suflet care le-ar da inzecit mai multa iubire inapoi.
Nici nu ma pot uita la poza .
Imi ingheata sufletul pe loc.

Va invit in casa mea virtuala :
http://povesticulinare.blogspot.com/

Useril este offline   iulia nicoleta Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 1,125
  • Inregistrat: 25-November 09

Postat on Crrrrreepy! 13 May 2013 - 09:25 PM

Oribila papusa aia....

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Crrrrreepy! 13 May 2013 - 09:48 PM

Si tin aproape clovnii, super creepy!

Useril este offline   Titirimundi Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 427
  • Inregistrat: 03-December 09
  • LocationWalking on sunshine

Postat on Crrrrreepy! 13 May 2013 - 10:45 PM

Eu nu suport barbatii cu unghiile lungi! Este ceva peste puterile mele. Un fost director de la mine de la serviciu (barbat bine de altfel) le avea asa...mi se intorcea stomacul pe dos cand mergeam sa-mi semneze ceva...
Pe urma mai sunt cei care o lasa doar pe cea de la degetul mic :blink:
De ce nu si le-or taia???

Nu-ţi dai seama cât de puternic eşti până în momentul în care singura ta opţiune e să fii puternic .

Useril este offline   Geany Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 13,472
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat on Crrrrreepy! 13 May 2013 - 10:49 PM

Vezi postareaTitirimundi, la 13 May 2013 - 09:45 PM, a spus:

:71: am eu o banuiala,da' mai bine sa nu stii! ;) ..crede-ma =))

Useril este offline   alimocanu Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 05-December 09
  • LocationPiatra Neamt/ Gorizia(it)

Postat on Crrrrreepy! 13 May 2013 - 10:51 PM

Titirimundi.. subscriu cu tarie. Asta vara stateam la banca la prima ora ca sa fac un varsamant, un nene la vreo 50 de ani in slapi din aia de se baga printre primele doo dejte.. nush ce mi-a atras atentia in pamant si i-am vazut unghiile de la picioare... lungi, mai lungi decat la o pedichiura decenta a unei femei.. mi-am vomat si sufletul... creeepyyyy!

Imagine postata

Useril este offline   floricica Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 747
  • LocationCutia Pandorei

Postat on Crrrrreepy! 14 May 2013 - 12:35 AM

Si eu, si eu...mi-e scarba si groaza sa vad unghii lungi cu mizerie si calcaie crapate cu viermi printre crapaturi...

The more I see, the less I know.

Useril este offline   Wowerful Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 461
  • Inregistrat: 23-November 12

Postat on Crrrrreepy! 14 May 2013 - 06:48 AM

Mi-e si mie sila de unele si altele, dar cel mai creepy mi se par capusele- alea de dau boala Lyme.
Ieri am fost intr-un parc aici la mine, si acasa am gasit unul care voia sa mi se infinga in frunte. L-am pus intr-o punga din aia zip si l-am chiselitit. Bleah!

http://essentialsurv...12/09/ticks.jpg

Useril este offline   alpha Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 1,393
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationÉire

Postat on Crrrrreepy! 14 May 2013 - 02:32 PM

Vezi postareaMaya, la 13 May 2013 - 04:53 PM, a spus:

Daaa, astea care vor a imita un BB adevarat. Nimic mai groaznic. Arata atit de lipsiti de viata, macabru, creepy rau! Prefer serpii, broastele si soarecii Imagine postata

Am acelasi sentiment fata de torturile bebelus. Cu cat mai reusite cu atat mai infioratoare pentru mine...cum sa tai un astfel de tort?!

Nu-mi plac melcii fara cochilie. Cel mai placut a fost cand am gasit unul pe o planta de camera. L-a adus Andreea (avea vreo 3 ani) de-afara ca sa-l hraneasca si sa nu-i fie frig. Am dus munca de lamurire serioasa cu ea ca sa-l ia de-acolo si sa-l duca in gradina.

Am avut o colega, nu putea sa vada serpi nici in poze / tv. Era absolut ingrozita de ei

Too old to rock'n'roll, too young to die
Imagine postata

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Crrrrreepy! 14 May 2013 - 06:33 PM

Vezi postareaTitirimundi, la 13 May 2013 - 08:45 PM, a spus:

Eu nu suport barbatii cu unghiile lungi! Este ceva peste puterile mele. Un fost director de la mine de la serviciu (barbat bine de altfel) le avea asa...mi se intorcea stomacul pe dos cand mergeam sa-mi semneze ceva...

De acord, super-mega scarbos!!! Stiu ca prin anii 80 era o moda cu unghia mica lasata lunga, bleeeeeah! La fel, nu inteleg si nu voi intelege niciodata rolul mustatei...in afar de colector de bacterii, yuuuuck!

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Crrrrreepy! 14 May 2013 - 06:37 PM

Sa va mai arat ceva teribil de creepy, mi s-a facut pielea de gaina, aulio, exista asa ceva in natura!

Parazitul mancator de limba, adica asta:

Parazitii astia traiesc in apa si ataca pestii, le intra prin branhii si ajung pe limba, unde incep sa suga tot sangele pana limba dispare si apoi ei insisi preiau rolul limbii, adica functioneaza ca organul pe care l-au dsitrus, insa consuma si ei din hrana pestelui. Si asa arata un peste cu parazit in loc de limba...

Creepy!

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Crrrrreepy! 14 May 2013 - 06:39 PM

@Flori: viermi in crapaturile calcaielor?!?!?! Oh, boy! Unde ai vazut asa ceva?

Useril este offline   floricica Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 747
  • LocationCutia Pandorei

Postat on Crrrrreepy! 14 May 2013 - 07:43 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 14 May 2013 - 08:39 AM, a spus:

@Flori: viermi in crapaturile calcaielor?!?!?! Oh, boy! Unde ai vazut asa ceva?

Asa e vorba, ca ies viemii sau creste iarba in ele.

The more I see, the less I know.

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Crrrrreepy! 14 May 2013 - 08:11 PM

Aaaaa, eu te luasem ad litteram :))) Hm, totusi crapaturile calcaielor pot fi o problema a pielii. Ori, la tara, oamenii umbland desculta mult si pe ogor, la munca, au calcaiele crapate. Mie nu imi e scarba de asta, poate unde am si trait la tara si sunt obisnuita...ori eram. Cand isi faceau baie isi radeau calcaiele cu foarfeca (bunicii) si isi dadeau cu seu de oaie. Frumos nu miroase ala, dar ce proprietati curative are!

• (10 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

www.amenajari-intretinere-gradini.ro www.creativgarden.ro Creare site de prezentare Creare site Creare site
Detectiv privat Formatie nunta Bucuresti Detectiv particular Antigel centrale termice