Cadouri pentru ei

Salt la continut

• (4 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cadouri pentru ei

Useril este offline   Lapona Enigel Icon

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 5,825
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationThe woods

Postat on Cadouri pentru ei 17 November 2012 - 02:03 PM

Vine Craciunul...cui ii luam intai si intai cadou? Bineinteles ca nu noua (desi mi se mai intampla :icon_fessee:)
ci ne gandim in primul rand la ei, ori la copii si apoi la ei, iar pe noi ne cam lasam pe ultimul loc.
Nu stiu cum e la voi, insa eu imi doresc sa surprind mereu placut, sa am o oarecare siguranta ca place, ca provoaca bucurie, ca e util, frumos, elegant etc. Urasc sa cumpar "o ceva acolo" pentru ca sunt in pana de timp si trebuie sa fie, ca doar nu lasi Craciunul sau aniversarea sa treaca fara cadou.
Mi se intampla insa de multe ori sa ajung pe ultima suta de metri, lucru de care am oroare pentru ca urasc imbulzelile si, mai ales, urasc sa vad comportamentul de consumator acerb, la vanatoare de oferte ultra, pe fetele celor care stau la cozi interminabile. Plus ca nu am rabdare sa stau la cozi. Ma ia cu tahicardie.
M-am gandit ca ne-ar fi util un topic din asta, de unde sa ne luam inspiratia pentru cadourile pentru ei. Incepand de la sosete sic pana la bilet pentru o tura cu taxiul pe Nürburgring, o sedinta de bungee jumping ori parapanta, ce ati cumparat, ori cumparati sotilor, logodnicilor, iubitilor, prietenilor?
Care sunt criteriile voastre pentru cadoul lui? Poate stiti site-uri speciale, cu lucruri frumoase? Orice are legatura cu asta, bring it on!
Signature Seperator image

The tiger and the lion may be more powerful, but the wolf does not perform in the circus ;)

Useril este offline   stella Icon

• Ambasadoarea artistilor culinari
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 7,690

Postat on Cadouri pentru ei 17 November 2012 - 03:52 PM

Aiiiiiiiiii, Lorica , la mine e tare simplu, pen'ca musiu "stie" ce vrea si este genul care are oroare sa cumpere cand o face tot boborul, si mai ales vrea sa fie convins ca a facut alegerea buna...asa ca eu am abandonat sa-i mai aleg ceva frumos , placut etc etc etc ...si-i fac ori bon la magazinele preferate ( electonica si bricolage =)) ) ori ii cumpar chestii banale dar absolut necesare...ca abonament la touring sau alte chestii d'astea..
Cu copila e mai simplu ca-mi face o listutza din timp...si oricum stiu sigur ca oricand un bon la libraria ei preferata este un must.
Sau ii spun sa-si caute ceva de imbracat pe care sponsorizez...ca sincer, nu mai am curajul sa iau eu ceva de imbracat, si dupa sa stea in dulap.... mai merg la sigur si cu mini abonamente de cinema, sau spa...
restul prietenilor, caut sa gasesc ceva ce stiu sigur ca le face placere...cu toate ca e din ce in ce mai greu.
in general functionez des pe bonuri...spa, sau ceva sedinte reiki, sau alte chestii medicine douce...masaje etc.
si multe pachetele cu dulciuri home made.

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Cadouri pentru ei 17 November 2012 - 05:39 PM

Stella, eu sper ca si al meu sa devina asa dupa vreo zece ani de casatorie ca nu ma tine inspirasionul de fiecare data. Dar el are standarde bre, cica sa ii fac surprize, ca de aia e cadou. Adevarul e ca la asta ma fenteaza mereu ca el isi face notite mentale de fiecare data cand zic ca imi place ceva si stie foarte concret ce anume ma entuziasmeaza de-a binelea. Eu, cu capul mai in colturi, nu imi aduc aminte mereu ce hinturi imi da.
Anul trecut a venit de Craciun cu doua piese Le Creuset. De ziua mea m-a dat pe spate oricum...un weekend de vis in Belgia cu vizitarea premierei Corteo a Cirque du Soleil, beleet VIP. Asa ca tre sa ma gandesc fuaaaarte bine. Partea mai cascadorizanta e ca la noi este ziua casatoriei pe 23, pe 24 e Craciunul si apoi vine ziua lui in ianuarie. Deci sa te tii maraton :crying: .
In orice caz, in fiecare an primeste cate un DVD din desenul lui animat favorit cand era copil si un whiskey, pentru ca cica se face colectionar. Dar astea sunt standard.

The tiger and the lion may be more powerful, but the wolf does not perform in the circus ;)

Useril este offline   nrares Icon

• Site Admin
  • PipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationRO

Postat on Cadouri pentru ei 17 November 2012 - 09:12 PM

Lapona si restul fetelor, e foarte simplu. Apple scoate cate un model nou de iPhone sau iPad in fiecare an, asa ca nu poti da gres. :headbang:

Useril este offline   any_annette Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 6,807

Postat on Cadouri pentru ei 17 November 2012 - 09:23 PM

Vezi postareanrares, la 17 November 2012 - 07:12 PM, a spus:

Lapona si restul fetelor, e foarte simplu. Apple scoate cate un model nou de iPhone sau iPad in fiecare an, asa ca nu poti da gres. :headbang:

Si cu alea pe care le are deja ce sa faca :whip2: ???

Useril este offline   stella Icon

• Ambasadoarea artistilor culinari
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 7,690

Postat on Cadouri pentru ei 17 November 2012 - 09:51 PM

Al meu sotz este plus ca refractar la tot ce e apple....deci si el si fiimea , chiar si eu suntem cu tel samsung...asa ca la mine nu merge varianta asta veci =))

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Cadouri pentru ei 17 November 2012 - 10:40 PM

Vezi postareanrares, la 17 November 2012 - 06:12 PM, a spus:

Vezi postareaany_annette, la 17 November 2012 - 06:23 PM, a spus:

Vezi postareanrares, la 17 November 2012 - 07:12 PM, a spus:

Si cu alea pe care le are deja ce sa faca :whip2: ???

Well, sotul meu este expert in domeniu si in IT si este mereu actualizat tehnologic. Eu...uit mobilul acasa.
Chiar, ce alte idei mai vin din partea unui barbat? Ce va doriti voi sa primiti?

Pentru fete, va pun doua linkuri cu lucruri faine, poate va mai inspirati, mai gasiti ceva:

http://www.dalvey.com/

http://thebridge.it/

Useril este offline   nrares Icon

• Site Admin
  • PipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 27-November 09
  • LocationRO

Postat on Cadouri pentru ei 18 November 2012 - 12:34 AM

Puteti incerca cu asta. :toothy9;

Useril este offline   moatza Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 5,405
  • Inregistrat: 25-November 09
  • Locationtot aici

Postat on Cadouri pentru ei 18 November 2012 - 12:38 AM

omu' meu a primit un nou birou ^_^ si a zis asa, in treacat, c-ar avea nevoie de-un ceas de perete. iar eu i-am gasit unul tematic, legat de profesia lui, si-a fost f incantat.
cred ca nu prea se aplica la tine, avand in vedere genul de cadouri pe care ti le-a facut el.
si da, grea chestia asta cu cadourile, egal ptr cine, daca chiar iti pasa.

Useril este offline   Daniella Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 10,444
  • Inregistrat: 04-July 10

Postat on Cadouri pentru ei 18 November 2012 - 01:08 AM

Laponica, fii practica B) de o excursie/vacanta/city breack beneficiezi si tu. Mai mult decat atat, merg pana intr-acolo incat iti recomand sa ii faci cadou o excursie de Valentine's day ... , of course intr.un oras romantic, o destinatie pe care ti-o doresti =)) (Astfel, impusti doi iepuri dintr-o data).
In virtutea unui alt exemplu luat de la ei (lenjeria intima sexy ...care-i bucura) la fel ... ar fi fain sa ii iei vreun accesoriu ceva care sa te bucure si sa te entuziasmeze seinzual pe tine :D .
Crede in feng shui? Daca da, ia-i un portofel de la un brand pe care il prefera cu o atingere de rosu! Produce bogatie, garantez ... B) Daca nu ...egal si ii faci lobby tu ... =))
Scormoneste in capsor, imposibil sa nu fi retinut ceva ce l-a entuziasmat. Daca nu si nu, de acum invatatura de mine ... imediat ce pronunta un hint... ceva, pe sub masa scoti telefonul si notezi in agenduta...
Succes!

Hrana sa-ti fie leac si leacul sa-ti fie hrana. (Hipocrates)

Happiness must always be an inside joy!

Useril este offline   zoazorel Icon

• Io-s aia!
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 5,302
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationBrăila, București, Bolintin-Vale...

Icon postare  Postat on Cadouri pentru ei 18 November 2012 - 07:13 PM

Vezi postareanrares, la 17 November 2012 - 10:34 PM, a spus:

Haidi, bre! Asta-i de pupeze! Unde-ai gasit poza asta cu mine?=))

Nu ma pricep, da' insist sa persist! Si cateodata chiar imi iese!

Nu-i cereti unei femei imposibilul. E capabila sa vi-l ofere!!!

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Cadouri pentru ei 18 November 2012 - 07:25 PM

Vezi postareazoazorel, la 18 November 2012 - 04:13 PM, a spus:

Vezi postareanrares, la 17 November 2012 - 10:34 PM, a spus:

Haidi, bre! Asta-i de pupeze! Unde-ai gasit poza asta cu mine?=))

:lol: :lol: :lol: Ce dusa esti!

Rarese, a trecut Halloweenul mama!

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Cadouri pentru ei 18 November 2012 - 07:38 PM

Vezi postareaDaniella, la 17 November 2012 - 10:08 PM, a spus:

Laponica, fii practica B) de o excursie/vacanta/city breack beneficiezi si tu. Mai mult decat atat, merg pana intr-acolo incat iti recomand sa ii faci cadou o excursie de Valentine's day ... , of course intr.un oras romantic, o destinatie pe care ti-o doresti =)) (Astfel, impusti doi iepuri dintr-o data).

>>>>>>>>>>>>>Draguta, io ni-s o fire tare practica. De calatorit calatorim oricum, ca el locuieste cu una care n-are stare. De regula nu astept nici o ocazie speshäl ca sa ma duc pe undeva, cand imi vine, am plecat. Partea proasta e ca nu avem timp, motiv pentru care nici acum nu ne-am luat cadoul de cununie civila...care e fix o excursie intr-un oras. Inca imi fac curaj sa merg iar la NY.
Dupe aia, eu cand merg la cumparaturi si gasesc camasa, pulover, sosete, parfum, after shave care i se potrivesc...le iau imediat. Asa ca astea sar din schema cand vin zilele cu cadoaie <_< Da, stiu, ar trebui sa ma astampar dar mie imi place sa ii fac surprize si fara ocazii...ca asa is io. Acum cateva saptamani i-am cumparat un mouse calculator in forma de BMW Z 4.

In virtutea unui alt exemplu luat de la ei (lenjeria intima sexy ...care-i bucura)

>>>>>>>>>>>Din asta port de obicei...deci nu mai e nic deosebit. I sa incerc sa umblu o vreme in budigaii lu' mamaie ca sa il dezobisnuiesc!

la fel ... ar fi fain sa ii iei vreun accesoriu ceva care sa te bucure si sa te entuziasmeze seinzual pe tine :D .

Crede in feng shui?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Pfuai, aici m-ai lovit! Chiar saptamana trecuta am avut o disputa in care ii explicam ca arhitectii aici se ghideaza dupa principii feng shui si ca el ca ce e prostia asta etc. etc. etc. Eu is un novice si studiez treaba ce ceva 8 anisori si ii explic cum e cu lumina, cu starea de spirit etc. N-ai cu cine tata, calculatorist si sa te tii! :mad:

Daca da, ia-i un portofel de la un brand pe care il prefera cu o atingere de rosu! Produce bogatie, garantez ... B)

>>>>>>>>>>>>Asta i l-am luat anul trecut de la The Bridge. Cine umbla tantos? Ca sa nu-ti mai spun ca vine intr-o seara acasa ca: eram la birou si aveam pe masa portofelul si agenda de la tine si a venit un nou coleg sa se prezinte si prima lui exclamare a fost :"Ah, uite, un coleg cu gust!"

Daca nu ...egal si ii faci lobby tu ... =))

Scormoneste in capsor, imposibil sa nu fi retinut ceva ce l-a entuziasmat. Daca nu si nu, de acum invatatura de mine ... imediat ce pronunta un hint... ceva, pe sub masa scoti telefonul si notezi in agenduta...
Succes!

>>>>>>>>>>>> :lol: Cum ziceam mai sus...uit mereu telefonul! Ieri imi spune ca isi doreste un obiectiv nou Canon, care inca nu e de vanzare :mad: No, merci!

Asadar, ce alte sugestii?

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Cadouri pentru ei 18 November 2012 - 07:43 PM

Vezi postareamoatza, la 17 November 2012 - 09:38 PM, a spus:

omu' meu a primit un nou birou ^_^ si a zis asa, in treacat, c-ar avea nevoie de-un ceas de perete. iar eu i-am gasit unul tematic, legat de profesia lui, si-a fost f incantat.
cred ca nu prea se aplica la tine, avand in vedere genul de cadouri pe care ti le-a facut el.
si da, grea chestia asta cu cadourile, egal ptr cine, daca chiar iti pasa.

Omu meu are biroul meu...nou-nout, pentru ca nu a incaput aici :angryfire: ...iar el are douu birouri. Ceas de calatorie i-am luat, de perete avem. Offff....partea cea mai nasoala e ca dupa aia vine si ziua lui deci tre sa le iau oricum acum pe toate.
Anul trecut i-am luat o telecomanda de televizor in forma de bagheta lui Harry Potter (amandoi suntem mari fani). Si la ora actuala bagheta fermecata sta in cutie si nu e inca activata, pentru ca nu are timp. A fost fascinat cand a primit jucaria. Eh , cre'ca l-am intrebat de jde mii de ori daca nu ii place, sa spuna si o vindem. Ca sa nu ma ating de bagheta lui.

Iaca bagheta:
http://www.proidee.d...G_SIS_WECHSEL=0

Greu al naibii!

Useril este offline   Maya Icon

• Site Admin
  • Icon
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,197
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat on Cadouri pentru ei 18 November 2012 - 07:53 PM

La cît de în stres traiti, ar trebui sa va luati cîteva zile libere (ca nu, n-o sa se surpe lumea... sa speram :D) si s-o petreceti în pat, rasfat culinar (pepene din buric si chestii de astea... tot în pat) , plimbari lungi pe lînga ce apa ati avea p'acolo, deci chestii de astea simple. Ca jaba aveti bagheta lu' Harry, daca n-aveti timp sa dati din ea! :D

-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

Useril este offline   Foxyy Icon

• Moderator
  • Icon
  • Grup: Moderators
  • Postari: 13,775
  • Inregistrat: 24-November 09

Postat on Cadouri pentru ei 19 November 2012 - 08:37 PM

Vezi postareaLapona Enigel, la 18 November 2012 - 04:38 PM, a spus:

Acum cateva saptamani i-am cumparat un mouse calculator in forma de BMW Z 4.

Io acu' 2 ani am capatat un Audi TT. Nepot-miu a bagat la scafarlie ca mouse inseamna soarece si-acu' sustine sus si tare ca masinuta e condusa de-un soarece. Si ca el umbla de fapt in calculator! =))

• Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • LocationThe woods

Postat on Cadouri pentru ei 20 November 2012 - 12:39 AM

Un mouse Audi? Is foarte misto si perfecte pentru baieti! Pe langa mouse i-am luat atunci si un USB stick in forma de Maserati. Na ja, se pare ca fetele nu iau prea multe cadouri sotilor :71:

• Moderator
  • Icon

Postat on Cadouri pentru ei 20 November 2012 - 12:42 AM

Vezi postareaLapona Enigel, la 19 November 2012 - 09:39 PM, a spus:

Un mouse Audi? Is foarte misto si perfecte pentru baieti! Pe langa mouse i-am luat atunci si un USB stick in forma de Maserati. Na ja, se pare ca fetele nu iau prea multe cadouri sotilor :71:

TT-ul e pentru baieti???????? Niieeeeeeeeeeee...... E perfect pentru moi! De asta mi l-a si facut cadou jupanu'! :tongue3: Momentan, doar miniatura.... :toothy9; =))

Useril este offline   any_annette Icon

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 6,807

Postat on Cadouri pentru ei 20 November 2012 - 01:02 AM

Ia ziceti voi repede de unde luati masinariile astea ca vreau si io un Aston Martin pe post de mouse :lol: .

• Moderator
  • Icon

Postat on Cadouri pentru ei 20 November 2012 - 01:23 AM

Vezi postareaany_annette, la 19 November 2012 - 10:02 PM, a spus:

Ia ziceti voi repede de unde luati masinariile astea ca vreau si io un Aston Martin pe post de mouse :lol: .

Pai jupanu' meu a luat masinutu' din Ingolstadt, de la fabrica lu' Audi, normal! =))

• (4 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

www.amenajariintretineregradini.ro www.creativgarden.ro Creare site de prezentare Creare site Creare site
Detectiv privat Mediator Encean Alexandru Detectiv particular